Ranking szczoteczek sonicznych do zębów Philips

Nowe produkty

» Brak nowych produktów na tą chwilę

Higiena, higiena, jeszcze raz higiena

Lekarze dentyści zwracają uwagę na konieczność stosowania trzech zasad w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Po szczotkowaniu i czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych, zalecają płukanie jamy ustnej środkami wspomagającymi kontrolę płytki nazębnej.

Zabieg w postaci szczotkowania jest niewystarczający by zapewnić kompleksową higienę jamy ustnej, gdyż nie pozwala na dokładne usunięcie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc. Pełna higiena jamy ustnej wymaga regularnego stosowania kilku środków zapobiegających kolonizowaniu się bakterii, powstawaniu płytki nazębnej, a przez to także chorób dziąseł i ubytków.

Podstawowym zabiegiem higienicznym pozostaje niezmiennie stosowanie szczoteczki do zębów i właściwie dobranej do wieku i potrzeb pasty do zębów.

Antyseptyczne płyny do płukania ust są z kolei skutecznymi preparatami w zwalczaniu płytki nazębnej, która odpowiedzialna jest za powstawanie chorób dziąseł i przyzębia oraz zmniejszenie ilości potencjalnie niebezpiecznych bakterii w obrębie jamy ustnej. Płukanki są chętnie stosowane przez pacjentów i łatwe w użyciu, dają efekt przyjemnego odświeżenia. Aktywne składniki płynów do płukania jamy ustnej posiadają zdolność wnikania w głąb struktur płytki nazębnej i spowalniania namnażania patogenów, hamując w ten sposób tworzenie złogów nazębnych.

Pamiętaj także o niciach dentystycznych. To jedyny sposób by skutecznie oczyścić mechanicznie przestrzenie międzyzębowe i zapobiec w ten sposób tworzeniu się ubytków w przestrzeniach pomiędzy zębami.

 

 

Zobacz także:

Technologia Soniczna


Różnice między modelami Szczoteczek PHILIPS Sonicare

 
Akcesoria do szczoteczek Philips Sonicare